Opony do International Harvester 330
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Producent: International Harvester
- Model: 330
| Opona przód | Opona tył |
|---|---|
| Opony 5.50-16 | Opony 12.4-28 |
Opony do ciągnika International Harvester 330
Dobór odpowiedniego ogumienia do ciągnika International Harvester 330 to kluczowa decyzja, która bezpośrednio przekłada się na efektywność prac polowych oraz bezpieczeństwo użytkowania maszyny. W przypadku tego modelu mamy do czynienia z fabryczną konfiguracją bazującą na zróżnicowanych średnicach kół, co jest standardem w ciągnikach rolniczej konstrukcji klasycznej. Na osi przedniej stosuje się ogumienie w rozmiarze 5.50-16, natomiast na osi tylnej montowane są opony o większej średnicy i szerokości, czyli 12.4-28. Różnica ta wynika z konieczności przeniesienia większej części masy ciągnika wraz z obciążeniem narzędziami na oś tylną, co zapewnia odpowiednią przyczepność uciągową oraz właściwe rozłożenie siły napędowej podczas wykonywania ciężkich prac w polu.
Wybierając nowe opony, przypominamy Państwu, że w rolnictwie priorytetem jest nie tylko rozmiar, ale również specyficzna konstrukcja bieżnika, która musi skutecznie oczyszczać się z gleby i zapewniać trakcję w trudnym terenie. Podczas zakupu warto zwrócić szczególną uwagę na indeksy nośności, które powinny być ściśle dopasowane do przewidywanych obciążeń, oraz indeksy prędkości gwarantujące bezpieczeństwo przy transporcie drogowym. Jeśli Państwa ciągnik posiada odpowiednią homologację producenta pozwalającą na stosowanie zamienników, zawsze warto upewnić się, czy wybrany model opony spełnia wymagania techniczne specyficzne dla modelu International Harvester 330.
Należy pamiętać, że dobór właściwego ogumienia to inwestycja w wydajność silnika i oszczędność paliwa, ponieważ opona o odpowiedniej charakterystyce minimalizuje zjawisko poślizgu kół podczas orki czy uprawy. Zachęcamy Państwa do dokładnego przeanalizowania warunków, w jakich pracuje Państwa maszyna, aby wybrać bieżnik optymalnie współpracujący z rodzajem podłoża, z którym najczęściej mają Państwo do czynienia. Aby kontynuować poszukiwania idealnego ogumienia do Państwa ciągnika, prosimy kliknąć w interesujący Państwa rozmiar opony poniżej, co pozwoli na wyświetlenie pełnej oferty dostępnej w naszym sklepie Hurtopony.pl.
![Opona Mrl 5.50 - 16 MRL MTF 212 Three Rib Premium 6PR [86 A6/78 A8] TT](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fbackend.hurtopony.pl%2Fimg%2Fbiezniki%2Fmrl-mtf212-R.jpg&w=640&q=75)

![Opona Ozka 5.50 - 16 KNK 35 6PR [86 A6] TT](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fbackend.hurtopony.pl%2Fimg%2Fbiezniki%2Fozka-knk35-R.jpg&w=640&q=75)





![Opona Mrl 12.4 - 28 MRL MRT 329 8PR [123 A6/119 A8] TT](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fbackend.hurtopony.pl%2Fimg%2Fbiezniki%2Fmrl-mrt329-R.jpg&w=640&q=75)