Przejdź do głównej treści

Darmowa dostawa

Opony do CaseIH 2394-PS/24 SP

Zmień model

Specyfikacja modelu:

  • Producent: CaseIH
  • Model: 2394-PS/24 SP
  • Rozstaw osi: 2997

Opony do ciągnika CaseIH 2394-PS/24 SP

Dobór odpowiedniego ogumienia do ciągnika CaseIH 2394-PS/24 SP to kluczowy krok w zapewnieniu maksymalnej wydajności pracy w polu oraz przedłużeniu żywotności układu napędowego maszyny. W tym modelu ciągnika zastosowano konfigurację z różnymi rozmiarami opon na osiach, co jest standardem wynikającym z konstrukcji napędu na cztery koła. Na oś przednią przewidziano opony w rozmiarze 14L-16.1, natomiast oś tylna wymaga znacznie większego ogumienia w wariancie 20.8R38 lub 20.8-38. Ta różnica w średnicach i szerokościach nie jest przypadkowa – wynika ona z konieczności zachowania odpowiedniego wyprzedzenia osi przedniej względem tylnej oraz zapewnienia właściwego rozkładu masy, co jest krytyczne dla efektywnego przenoszenia momentu obrotowego na podłoże.

Podczas wyboru nowego kompletu opon dla Państwa ciągnika należy kierować się przede wszystkim przeznaczeniem maszyny. Przy pracy w rolnictwie priorytetem jest nie tylko rozmiar, ale również rzeźba bieżnika, która odpowiada za samooczyszczanie się opony oraz trakcję na trudnym, grząskim gruncie. W przypadku wyboru między oponą radialną 20.8R38 a jej diagonalnym odpowiednikiem 20.8-38, warto wziąć pod uwagę, że konstrukcje radialne oferują lepszy kontakt z powierzchnią i mniejszy nacisk jednostkowy na glebę, co ogranicza jej negatywne ugniatanie. Warto również sprawdzić zgodność parametrów z homologacją producenta, co gwarantuje pełną współpracę ogumienia z mechanizmami przeniesienia napędu Państwa ciągnika.

Nie można również zapominać o właściwych indeksach nośności oraz prędkości, które muszą być ściśle dostosowane do wymagań CaseIH 2394-PS/24 SP. Przeciążenie opon przez użycie niewłaściwych indeksów może prowadzić do ich przedwczesnego zużycia, a w skrajnych przypadkach do uszkodzenia struktury karkasu podczas ciężkich prac polowych. Wybierając ogumienie, warto przeanalizować rodzaj wykonywanych zadań oraz typ gleby, na której maszyna spędza najwięcej czasu, aby zoptymalizować koszty eksploatacji. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z dostępnymi wariantami – prosimy kliknąć w wybrany poniżej rozmiar, aby przejść bezpośrednio do szczegółowej oferty opon dopasowanych do Państwa ciągnika.

Opony do ciągnika CaseIH na tył

Opona Traxmax 20.8-38 1360 14PR 155A8 TT
2575zł/szt.
Opona Mrl 20.8 - 38 MRT 329 KIRTI 14PR [159 A6/155 A8] TT
3044zł/szt.
Opona Ozka 20.8 - 38 KNK 50 16PR [162A6] TT
3453zł/szt.
Opona Alliance 20.8 - 38 347 14PR [159 A8] TT
3893zł/szt.
Opona BKT 20.8-38 TR 135 156 A6/152 A8 12PR TT
4039zł/szt.
Opony do Caseih 2394-PS/24 SP >> Dobierz opony do ciągnika | hurtopony.pl