Strona główna>Opony całoroczne

Opony caloroczne

Opony całoroczne – wielosezonowe to opony które pasują do wszystkich rodzajów nawierzchni i mogą być użytkowane przez cały rok bez względu na porę roku. Pośrednia rzeźba bieżnika i konstrukcja opony całorocznej pozwala na używanie ich zarówno latem jak i zimą. Jednak należy pamiętać, że są to opony uniwersalne więc nie będą one miały takich parametrów i nie osiągną one takiej skuteczności na nawierzchni suchej jak opony letnie, ani na drogach pokrytej śniegiem jak opony zimowe.

Opony całoroczne ogólnie rzecz biorąc są dobra alternatywą ale dla samochodów dostawczych. Konstrukcja i budowa opony całorocznej to kompromis który daje nam praktycznie bezpiecznie poruszać się w ogólnych warunkach przez cały rok, z czego mogą skorzystać osoby traktujące auto jako narzędzie do spokojnego i nieczęstego przemieszczania swoim pojazdem. Powinniśmy się jednak zastanowić bo opona całoroczna na pewno nie będzie mieć takich parametrów jak opona letnia czy opona zimowa. Opony całoroczne nie będą miały takiej drogi hamowania jak opony letnie nie będą miały także takiej przyczepności jako opony zimowe w zimie. Takie są różnice. Rozpoznając typ bieżnika opony wielosezonowej całorocznej powinna wiedzieć że powinien wyglądać jak typowa "zimówka".

Po pierwsze aby oponę można było określić mianem opony całorocznej, musi ona spełniać wymagania które spełniają opony zimowe .Środek bieżnika opony całorocznej wielosezonowej ma więcej nacięć niż opona letnia gwarantujących dobrą trakcję na śniegu ale mniej niż opona zimowa. Część bieżnika będąca na zewnątrz powinna być zbudowana z bardziej masywnych klocków, odpornych na odkształcenia i wypadanie podczas dużych przeciążeń powstających podczas szybkiej jazdy. Opony całoroczne często stosowane są również w samochodach dostawczych aby ograniczać koszty.

  Infolinia:

  32 706 10 18