Opony>Opony BFGoodrich

Opony BFGoodrich

opony bfgoodrich

Firma Goodrich Corporation, dawniej BF Goodrich Company, to amerykańska firma produkująca sprzętu i opon lotniczych z siedzibą w Charlotte w Karolinie Północnej. Założona w Akron w stanie Ohio w 1870 roku jako Goodrich Tew & Co przez dr. Benjamina Goodrich'a. W 1869 roku Benjamin Franklin Goodrich zakupił Rubber Company Hudson River, pewien mały biznes w Hastings-on-Hudson, Nowy Jork. W następnym roku Goodrich przyjął ofertę 13.600 dolarów od obywateli Akron w Ohio, aby przenieść swój biznes tam. Nazwa firmy została zmieniona na BFGoodrich od 1980 r. Firma przeszła długą drogę innowacyjności i poszerzania o nowe technologie by stać się jednym z największych producentów opona a opony BFGoodrich stały się najbardziej rozpoznawalne w USA . W części do sukcesu marki przyczyniło się fuzja z Uniroyal'em w 1986 r. Opony BFGoodrich są wciąż popularna marką opon, Goodrich Corporation zakończył istnienie w branży oponiarskiej od 1988 roku. Pozycja firmy została korzystanie sprzedana w 1988 r. Od tamtej pory opony BFGoodrich jeżdżą pod szyldem koncernu Michelin. Opony BFgoodrich szczycą się innowacyjnością inajwyższą jakością technologii już od 1870 roku. W ofercie firmy można znaleźć gamę wydajnych opon off-road, opony BFGoodrich osobowe oraz SUV, jak lekkie opony ciężarowe BFGoodrich. Charakterystycznym znakiem opony BFGoodrich jest wydrukowany duży napis BFGoodrich, koloru białego na bocznej ściance opony, nadal rozpoznawalny dla posiadaczy terenówek i miłośników amerykańskich muscle car'ów z lat '70 których właściciele wybierali opony marki BFgoodrich.

Wybierz rodzaj opon Bfgoodrich

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.