Opony>Opony Barum

Opony Barum

opony barum

Podstawowa zasada firmy Barum - jednego z czołowych producentów opon, zawiera się w stwierdzeniu, że opony mają być dobre, a ich ceny adekwatne do jakości. Na początku nic nie zapowiadało, że skromna fabryka butów braci Bata stanie się czeskim gigantem na rynku opon. W 1924 roku w wyniku realizacji ogromnego zlecenia dla wojska Czesi opatentowali innowacyjne gumowe podeszwy do butów. W ten sposób rozpoczęli wielką przygodę z przemysłem gumowym. Już w 1931 roku bracia Bata zaczęli wytwarzać opony przeznaczone do rowerów. Rok później kupili własne samochody, stając się w ten sposób niezależni od wysokich kosztów transportu wykonywanego przez kolej. Własny transport towarów niósł za sobą koniecznośc ponoszenia kosztów wynikających z importowania opon do samochodów. Istniało jednak bardziej opłacalne rozwiązanie – Czesi ropoczęli samodzielną produkcję opon. Marka Barum powstała po wojnie, kiedy doszło do połączenia trzech najbardziej znaczących czechosłowackich producentów : Rubena, Mitasa oraz firmy braci Bata. Początkowo opony Barum wytwarzano w fabryce Bata, w miejscowości Zlín. Później produkcję przeniesiono do Otrokovic, gdzie powstała nowa fabryka. Tam też, w 1967 roku, pierwszy raz stworzono oponę radialną, która biorąc pod uwagę ówczesne czasy, stanowiła duże osiągnięcie technologiczne. Od 1993 roku istnieje Barum Continental s.r.o. Group of Companies, a więc opony Barum rozprowadzane są pod marką Continental. Zakład produkcyjny w Otrokovicach jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie fabryk opon w całej Europie. Najpopulraniejsze modele opon Barum to: Barum Polaris 3 (opony zimowe) i Barum Brillantis 2, Barum Bravuris 2 (opony letnie) dla samochodów osobowych, a także Barum SnoVanis (opony dostawcze).

Barum oferuje duży wybór opon o różnych wymiarach: opony osobowe, opony rolnicze, opony dostawcze, opony terenowe oraz opony ciężarowe. Opony firmy Barum podlegają gwarancji producenta, a ich produkcja uwzgędnia wszystkie normy odnoszące się do wytwarzania ogumienia.

Firma Barum posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Barum produkowane są: opony osobowe, opony dostawcze, opony terenowe, opony ciężarowe, opony rolnicze, wszystkie opony Barum objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

Historia marki Barum

Historia marki Barum rozpoczęła się w 1948 roku. To właśnie wtedy doszło do połączenia sił trzech producentów opon i powstania marki Barum. Od ponad 70 lat opony Barum zachwycają swoją jakością europejskich kierowców, zapewniają wysokie przebiegi i dbają o bezpieczeństwo. Marka powstała przy współpracy trzech wizjonerów: Bata, Rubana i Mitasa. Założyli oni firmę w czeskim mieście Zlin w 1948 roku. Przedsiębiorcy mieli jedno główne założenie: chcieli stworzyć wytrzymałe, solidne i przystępne cenowo opony, które będą w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dokonali tego niedługo po założeniu marki. Ich opony używane były w międzynarodowych wyścigach.

Pojazdy, które były wyposażone w opony Barum wygrywał liczne zawody. W 1966 roku postanowiono wybudować nowoczesną fabrykę w Republice Czeskiej, by możliwe było zwiększenie produkcji opon. W 1993 roku marka dołączyła do grupy Continental. To pozwoliło na przyśpieszenie rozwoju marki. Od tamtej pory marka mogła rozbudować swoje działania, dzięki doświadczeniu, a także kompetencji niemęskiej firmy. Możliwość robienia badań i korzystania z zaawansowanych technologii podczas produkcji opon pozwoliła marce Barum tworzyć ogumienie do samochodów osobowych, pojazdów typu SUV i vanów.

Historia marki Barum
Modele opon Barum

Zapoznaj się z popularną listą modeli opon :

Wybierz rodzaj opon Barum

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

Samohody osobowe

opony do samochodów osobowych Barum

W ofercie marki dostępne są opony osobowe Barum, letnie, zimowe i wielosezonowo. Dzięki temu kierowcy bez trudu mogą wybrać odpowiednie ogumienie, które spełni ich wszystkie oczekiwania.

Marka oferuje opony do samochodów osobowych Barum, które wyróżniają się wyjątkową trwałością i są w stanie zagwarantować dłuższy przebieg. Dodatkowo marka oferuje swoim klientom ogumienie, które obniża spalanie paliwa oraz koszty eksploatacji. Ogumienie zagwarantuje doskonałą przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni.

Smaochody terenowe

Oferowane są również opony terenowe Barum, które są w stanie zapewnić precyzję podczas jazdy po krętych drogach. Opony do samochodów terenowych Barum skracają drogę hamowania nie tylko na suchej, ale również mokrej nawierzchni.

To ogumienie, które pozwala na ekonomiczną jazdę bez ograniczeń. Dodatkowo dłuższe przebiegi opon sprawiają, że kierowca będzie mógł z nich korzystać przez wiele sezonów.

Opony Barum do samochodów terenowych

Ciągniki rolnicze

 opony rolnicze Barum

Dużą popularnością cieszą się również opony rolnicze Barum. Ich zaletą jest to, że znakomicie radzą sobie podczas jazdy po mokrej nawierzchni. Dbają zarówno o ekonomiczną jazdę, ale również komfort pracy.

Nie można zapomnieć, że opony do pojazdów rolniczych Barum wyposażone są w bieżnik, który ułatwia poruszanie się po nierównym i nieutwardzanym terenie. Niewątpliwą zaletą tych opon jest również to, że nie mają negatywnego wpływu na jakość gleby.

Samochody dostawcze

Producent ma dla swoich klientów opony dostawcze Barum, które pozwalają kierowcy na przyjemność z jazdy oraz oszczędność. Opony do samochodów dostawczych Barum mają dłuższe przebiegi. Zapewniają również większe bezpieczeństwo podczas gwałtownych ruchów kierownicą.

Ogumienie wyposażone jest w bieżnik, który doskonale radzi sobie podczas jazdy po mokrej nawierzchni. Dzięki temu ogumienie zapewnia ochronę przed aquaplaningiem. Jest również w stanie skrócić drogę hamowania na mokrej nawierzchni.

 opony do samochodów dostawczych Barum

Samochody ciężarowe

 opony dla samochodów ciężarowych Barum

Dostępne są również opony ciężarowe Barum, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa oraz krótszą drogę hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Opony dbają również o cichszą pracę podczas jazdy, dzięki czemu zapewniają wyższy komfort w trakcie podróży. Ich wysoki przebieg to jednocześnie długi okres eksploatacji, co pozwala kierowcy na spore oszczędności.

Czy warto zdecydowac się na opony Barum ?

Barum to producent, który stawia na zadowolenie i potrzeby klientów. W swojej ofercie ma najwyższej jakości opony do samochodów osobowych, terenowych, dostawczych, rolniczych i ciężarowych. W każdej tej kategorii dostępne są opony w różnych rozmiarach i parametrach.

To sprawia, że każdy kierowca bez trudu jest w stanie znaleźć idealne ogumienie do swojego pojazdu w ofercie właśnie tej marki. Wszystko wskazuje na to, że warto zdecydować się na kupienie opon marki Barum, ponieważ spełniają najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa, a można je kupić w przystępnych cenach.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.