Opony>Opony Barum

Opony Barum

opony barum

Podstawowa zasada firmy Barum - jednego z czołowych producentów opon, zawiera się w stwierdzeniu, że opony mają być dobre, a ich ceny adekwatne do jakości. Na początku nic nie zapowiadało, że skromna fabryka butów braci Bata stanie się czeskim gigantem na rynku opon. W 1924 roku w wyniku realizacji ogromnego zlecenia dla wojska Czesi opatentowali innowacyjne gumowe podeszwy do butów. W ten sposób rozpoczęli wielką przygodę z przemysłem gumowym. Już w 1931 roku bracia Bata zaczęli wytwarzać opony przeznaczone do rowerów. Rok później kupili własne samochody, stając się w ten sposób niezależni od wysokich kosztów transportu wykonywanego przez kolej. Własny transport towarów niósł za sobą koniecznośc ponoszenia kosztów wynikających z importowania opon do samochodów. Istniało jednak bardziej opłacalne rozwiązanie – Czesi ropoczęli samodzielną produkcję opon. Marka Barum powstała po wojnie, kiedy doszło do połączenia trzech najbardziej znaczących czechosłowackich producentów : Rubena, Mitasa oraz firmy braci Bata. Początkowo opony Barum wytwarzano w fabryce Bata, w miejscowości Zlín. Później produkcję przeniesiono do Otrokovic, gdzie powstała nowa fabryka. Tam też, w 1967 roku, pierwszy raz stworzono oponę radialną, która biorąc pod uwagę ówczesne czasy, stanowiła duże osiągnięcie technologiczne. Od 1993 roku istnieje Barum Continental s.r.o. Group of Companies, a więc opony Barum rozprowadzane są pod marką Continental. Zakład produkcyjny w Otrokovicach jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie fabryk opon w całej Europie. Najpopulraniejsze modele opon Barum to: Barum Polaris 3 (opony zimowe) i Barum Brillantis 2, Barum Bravuris 2 (opony letnie) dla samochodów osobowych, a także Barum SnoVanis (opony dostawcze).

Barum oferuje duży wybór opon o różnych wymiarach: opony osobowe, opony rolnicze, opony dostawcze, opony terenowe oraz opony ciężarowe. Opony firmy Barum podlegają gwarancji producenta, a ich produkcja uwzgędnia wszystkie normy odnoszące się do wytwarzania ogumienia.

Firma Barum posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Barum produkowane są: opony osobowe, opony dostawcze, opony terenowe, opony ciężarowe, opony rolnicze, wszystkie opony Barum objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

Wybierz rodzaj opon Barum

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18