Opony>Opony Alliance

Opony Alliance

opony alliance

Firma Opony Alliance Ltd. jest firmą produkcyjną opon z siedzibą w Hadera (Izrael). Zakłady produkują i sprzedają opony Alliance wykorzystywane w rolnictwie, wielofunkcyjne i przemysłowe dla klientów w Europie, USA, Japonii i Ameryce Południowej. Tuż dwa lata po utworzeniu państwa Izrael w 1948 roku, duża fala imigracji aliji zmusił rząd, aby zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w nowych gałęziach przemysłu. W 1950 roku fabryka producenta opon nazwie Samson została założona w Petah Tikwa przez General Tire Rubber Company. Kilka menedżerowie z firmy Boneh Solel postanowiło otworzyć konkurencyjną firmę, a rok później, sojusz został założony z całym zasobem know-how ze Spółką Dayton (później zakupioną przez Bridgestone’a),. Dayton był własnością AL Friedlander. Właściciel pan Friedlander, żydowskiego pochodzenia podekscytowany przedsięwzięciem pozyskał środki od innych piętnastu amerykanów również żydów, którzy teraz dzielą 49% udziałów spółki. W 1971 roku Alliance uzyskała firma Samson. Zakłady Opony Alliance pozwalały na wyprodukowanie opon pneumatycznych do samochodów, ale także w 1960 roku, oferowane były też opony Alliance ciągnika, rynek, w którym uzyskał największe doświadczenie. Podczas zimnej wojny, firma eksportowała do Bloku Wschodniego pośrednio poprzez Kubę. W 1983 Koor został głównym udziałowcem Alliance. Od 1988 do 1992 roku Spółka działała pod Syndyka państwa Izrael, w ramach programu podobnego do rozdziału 11 w USA. Plan naprawczy udało wdrożyć i spółka powróciła do rentowności w 1990 roku. W 1992 roku aktywa Alliance i operacje zostały sprzedane nowym właścicielom, "Fishman Holding" z Izraela. Opony Alliance pojawiły się na giełdę w Tel Awiwie Giełdzie. W lipcu 2007 roku, Alliance został całkowicie przejęty przez Warburg Pincus globalny fundusze private-equity należące do rodzina Mahansaria.

Wybierz rodzaj opon Alliance

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.