Michelin XADN+

opona Michelin XADN+
  • Michelin
  • XADN+
  • opony przemysłowe
  • całoroczne
  • wozidła przegubowe

Nowa opona od Michelin to następca XADN, która zakończyła swój żywot po 16 latach nieprzerwanej produkcji. XADN+ to opona radialna OTR. Opona jest montowana na wozidłach przegubowych i przeznaczona do wykonywania operacji podczas prac ziemnych, pracy w kamieniołomach i zakładach górniczych oraz przy budowie infrastruktury. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością przede wszystkim na miękkim i błotnistym terenie. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu multiblokowej, samoczyszczącej konstrukcji bieżnika.

Twórcy opony wydłużyli czas eksploatacji poprzez wprowadzenie nowej mieszanki gumy do budowy bieżnika. Jak zapewnia producent, dzięki zaprzestaniu używania przy produkcji z olejów aromatycznych, zwiększono żywotność opony od 8 do 15 procent. Nowa mieszanka przyczyniła się także do zmniejszenia wagi o około 3 procent. Dłuższy okres eksploatacji jest możliwy również, dzięki nowemu trwalszemu karkasowi, bieżnikowi ze zoptymalizowanymi klockami oraz zwiększonej odporności ścian bocznych.

Masa całkowita opony wynosi 540kg, natomiast pojemność 1221 litrów. Ładowność przy ciśnieniu 5 bar to maksymalnie 14 ton. Średnica wynosi 1,86 metra, a szerokość 0,7 metra. Nowy produkt Michelin nadaje się do bieżnikowania.

  Infolinia:

  32 706 10 18