Strona główna>Opony Michelin>Michelin Alpin A4

Michelin Alpin A4

opona Michelin Alpin A4
  • Michelin
  • Alpin A4
  • opony osobowe
  • zimowe
  • samochody osobowe

Opony francuskiego konstruktora przeznaczone są dla różnych rodzajów samochodów, w tym małych kompaktów, samochodów klasy średniej jak również i minivanów. Ogumienie najlepiej spisuje się na oblodzonych i zaśnieżonych drogach, ale sprawdza się także na mokrych jezdniach.

W porównaniu do poprzedniej generacji opon, Alpin A4 charakteryzuje się zwiększoną trwałością, która też pozwala na dłuższe użytkowanie opony. Jak zapewnia producent, opona ma służyć swoim właścicielom o jeden sezon dłużej niż inne konkurencyjne opony. Dzięki zastosowaniu technologii Full Active Tread (brak wzdłużnych kanałów, a sam bieżnik jest w kształcie litery V) zmaksymalizowano obszar styku powierzchni opony z nawierzchnią. Pozbycie się z opony niekatywnych stref przyczyniło się do poprawienia trakcji, skrócenia drogi hamowania na śliskich nawierzchniach oraz zwiększenia stabilności prowadzenia. Optymalne przenoszenie obciążeń między klockami bieżnika zapewnia doskonałą kontrolę i precyzję.

Ułożenie lameli w systemie Stabiligrip sprawia, że opona trzyma się drogi na zakrętach oraz przy wyższych prędkościach. Zastosowana mieszanka z dodatkiem krzemionki i oleju słonecznikowego zapewnia przyczepność i lepszą siłę hamowania. Opona dostępna w rozmiarach 165/65 - 225/60 dla kół o średnicy 14 - 17 cali.

  Infolinia:

  32 706 10 18