Goodyear KMAX

  • Goodyear
  • KMAX
  • opony osobowe
  • całoroczne
  • oś sterująca, napędowa, naczepy

Opony serii Goodyear KMAX to opony szosowe przeznaczone do transportu regionalnego i dalekobieżnego. W asortymencie tej linii znajdują się opony KMAX S - oś prowadząca, KMAX D - oś napędowa oraz KMAX T - naczepy. Cechą charakterystyczną tej serii opon jest ich konstrukcja oraz sposób ich wykonania oparty na technologii KMAX. Przy budowie bieżnika skorzystano z innowacyjnej technologii IntelliMax, która polega na użyciu dwóch różnych warstw mieszanki bieżnika.

Sztywność opony udało się poprawić dzięki zastosowaniu odpowiednich mostków w czole bieżnika, które sprawiają, że żebra wzajemnie się wspierają. Dzięki zastosowanym technologiom, opony cechują się także obniżonym ruchem żeber bieżnika co przyczyniło się do optymalnego rozkładu ciśnienia w oponie, co z kolei przekłada się na równomierne zużycie oraz wydłużenie żywotności ogumienia.

Goodyear KMAX S - oś prowadząca, oprócz wspomnianych wcześniej rozwiązań w konstrukcji opony, wyróżnia się również szerokim bieżnikiem, który odpowiada za zwiększony odcisk opony. Celem tego zabiegu było jeszcze większe wydłużenie przebiegów produktu. Wytrzymałe i szerokie ramiona przyczyniają się do wzmocnienia wytrzymałości opony, zaś zoptymalizowana ilość i geometria nacięć zapewnia lepsze hamowania na mokrych nawierzchniach.

Goodyear KMAX D na oś napędową posiada szersze czoło bieżnika co skutkuje niższymi oporami toczenia oraz zwiększonymi przebiegami. Rzeźba bieżnika jest kierunkowa w kształcie litery V, dzięki temu osiągnięto lepszą przyczepność oraz zredukowano poziom hałasu. Specjalny układ lameli wydłużył żywotność opony oraz poprawił trakcję i prowadzenie.

Goodyear KMAX T na naczepy cechuje się ulepszonym karkasem oraz odciskiem opony, co bezpośrednio wpływa na wydłużenie przebiegów. Wysokie przebiegi są także efektem zastosowania grubszej warstwy gumy. Innowacyjna mieszanka zastosowana do produkcji tych opon, powoduje mniejsze zużycie paliwa. Konstrukcja bieżnika została natomiast zaprojektowana tak, aby zminimalizować ryzyko blokowania się kamieni, które mogą powodować pękanie opony.

  Infolinia:

  32 706 10 18