Strona główna>Opony Dunlop>Dunlop EconoDrive

Dunlop EconoDrive

  • Dunlop
  • EconoDrive
  • opony dostawcze
  • letnie
  • samochody dostawcze

Opona Dunlop EconoDrive to produkt opierający się przede wszystkim na innowacyjnych rozwiązaniach. Celem głównym podczas projektowania opony było maksymalne wydłużenie przebiegów opony i zmniejszenie oporów toczenia, dzięki czemu EconoDrive znacząco redukuje koszty związane z eksploatacją. Nowy wzór bieżnika zapewnia bardzo dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Za dobrą efektywność paliwową oraz zwiększoną wytrzymałość ogumienia odpowiedzialna jest nowa mieszanka krzemionkowo-węglowa, która sprawia, że opona jest bardziej sztywna. Do mniejszego zużycia paliwa przyczynia się także specjalny układ warstw i grubości ścian bocznych, który redukuje poziom wytwarzanego ciepła. Równomierny rozkład powietrza w oponie oraz sztywny materiał opasania sprawiają, że pojazd prowadzi się stabilnie i komfortowo.

Ściany boczne w Dunlop EconoDrive są dodatkowo wzmocnione, przez co opona jest bardziej wytrzymała na uszkodzenia występujące przy kontakcie z krawężnikiem. Centralny obwodowy rowek oraz poprzeczne rowki odpowiadają z kolei za usuwanie wody spoza obszaru opony, co wpływa na zwiększoną przyczepność na mokrej nawierzchni.

  Infolinia:

  32 706 10 18