Strona główna>Opony Continental>Continental ContiSportContact 5

Continental ContiSportContact 5

opona Continental ContiSportContact 5
 • Continental
 • ContiSportContact 5
 • opony osobowe
 • letnie
 • samochody osobowe

ContiSportContact 5 to opona która cechuję się:

 

  • Continental SportContact 5Doskonałą przyczenością w każdych warunkach letnich. Jest to opona którą bezpiecznie się prowadzi samochód w zakrętach na drodze.  Dzięki widocznym wiekszym blokom bieżnika mamy większą powierzchnie styku opon z podłożem  opona zapewnia lepszą przyczepność. 

    

  • Continetal SportContact 5 parametry

   Wykazuje się krótszą drogą hamowania na mokrej nawierzchni potwierdzają to testy ADAAC przeprowadzone choćby dla rozmairu 225/45R17 . 

   Dzięki Technoligi Black Chili krótkie łańcuchy polimerów zawarte w oponie reagują na częstotliowść wysokich drgań własnych które opona osiąga podczas hamowania

    

  • continetal contsportcontact 5 parametrCechuje się również dośc niskim żużyciem paliwa. Przy poruszaniu się samochodu na stałej prędkości wibracje w oponie są znacznie słabsze i lżejsze dlatego długie łańcuchy polimerów zawartych w oponie potrafią znacznie lepiej uwalniać przyjętą energię, dzięki czemu zmniejszamy opory toczenia. Dlatego nasza opona toczy się łatwiej i nie nagrzewa się się tak mocno, a efektem tego są znacznie dłuższe przebiegi oraz dużo niższe zużycie paliwa

    

Continental ContiSportContact 5 to opona wykonana w innowacyjnej technologii BlackChilli, która sprawia że, ogumienie potrafi dostosować się do każdych warunków na drodze. Liczne testy i badania pozwoliły na uzyskanie krótszej drogi hamowania, szczególnie na mokrej nawierzchni. W porównaniu do poprzedniej wersji, ContiSportContact 5 charakteryzuje się o 10 procent mniejszym oporem toczenia oraz wzrostem przebiegów o 13 procent.

 

Specjalna budowa bloków bieżnika zapewnia optymalną powierzchnię przylegania opony do nawierzchni podczas pokonywania zakrętów. Zastosowana do produkcji opony mieszanka gwarantuje niższe temperatury pracy co znacząco poprawia efektywność paliwową oraz żywotność ogumienia.

Opona wygrała w licznych testach opon.

W 2016 roku opona wygrała w tescie ADAC opona letnich w rozmiarze 225/45r17 

  Infolinia:

  32 706 10 18