Continental HSL2+

opona Continental HSL2+
  • Continental
  • HSL2+
  • opony ciężarowe
  • całoroczne
  • opony dalekobieżne

Opona Continental HSL2+ to opona długodystansowa będąca kontynuacją drugiej generacji tych produktów. Od swojego poprzednika różni się dłuższymi przebiegami i lepszymi właściwościami jezdnymi. Zmiany w bieżniku takie jak szersze kanały służące do odprowadzania wody, pozwoliły na lepsze wyniki hamowania na mokrej nawierzchni oraz zwiększeniu efektywności kierowania. Zabieg ten także pozytywnie wpłynął na ogólnie dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni podczas jazdy.

W nowej oponie zastosowano także niestosowany dotąd nowy system mikronacięć w rowkach podłużnych, co także znacząco podnosi właściwości jezdne. Opona wykonana jest z mieszanki gumy, która w porównaniu do wcześniej używanych mieszanek zapewnia zmniejszenie redukcji oporu toczenia. Dłuższe przebiegi możliwe są dzięki wprowadzeniu specjalnego konturu bieżnika, który zapewnia najbardziej optymalny rozkład nacisku styku opony z powierzchnią. Zmieniony wzór na zewnętrznym barku opony sprawia, że napięcia są równomiernie rozłożone.

Wprowadzone poprawki sprawiają, że bieżnik jest trwalszy co pozwala na dłuższe użytkowanie. Dodatkowo opony o rozmiarach 355/50 R22,5 XL oraz 315/70 R22,5 posiadają wizualny wskaźnik zbieżności (VAI), który informuje o nierównomiernym zużywaniu się bieżników. Produkty oznaczone XL są przystosowane do unoszenia maksymalnie ośmiu ton nacisku na jedną oś, dzięki czemu są odpowiednie dla ciągników z ciężkimi silnikami zgodnych z normą Euro 6.

  Infolinia:

  32 706 10 18