Strona główna>Opony Bridgestone>Bridgestone Potenza S001 RFT

Bridgestone Potenza S001 RFT

  • Bridgestone
  • Potenza S001 RFT
  • opony osobowe
  • letnie
  • samochody osobowe, sportowe

Bridgestone Potenza S001 RFT to opona klasy UHP (Ultra High Performance) przeznaczona głównie do samochodów sportowych. Przy produkcji opony skorzystano z technologi run-flat w wyniku czego zapewniona została doskonała kontrola, szybki czas reakcji oraz niższy poziom hałasu. Opona wyróżnia się przede wszystkim konstrukcją barku. Sztywne klocki gwarantują optymalny kontakt z nawierzchnią. Kołnierz opony został wyposażony w lekką wkładkę, która odpowiada za zwiększenie sztywności wzdłużnej oraz trakcji podczas jazdy na wprost.

Ogumienie zapewnia także wysoką sztywność pionową co wpływa na poprawę przyczepności na zakrętach oraz poprawę komfortu jazdy. Dzięki zastosowaniu szerokich rowków obwodowych skutecznie usuwana jest woda spod powierzchni opony. Zmniejszono w ten sposób ryzyko wystąpienia aquaplaningu. Kąt nachylenia krawędzi rowków w Bridgestone Potenza S001 RFT został tak dopasowany, aby zminimalizować odkształcenie się segmentów podłużnych podczas hamowania.

Opona zapewnia także zwiększony komfort w czasie jazdy. Niższy poziom emitowanego hałasu uzyskano poprzez bardziej rowną powierzchnię styku opony z podłożem. Przy projektowaniu opony zdecydowano się na skorzystanie z innowacyjnych technologii takich jak Run Flat, NanoPro-Tech TM czy Cooling Fin, które odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej sztywności oraz zwiększają wytrzymałość opony.

  Infolinia:

  32 706 10 18