Strona główna>Opony Bridgestone>Bridgestone M749 Ecopia

Bridgestone M749 Ecopia

  • Bridgestone
  • M749 Ecopia
  • opony ciężarowe
  • całoroczne
  • oś napędowa

Bridgestone M749 Ecopia to opona przeznaczona do transportu dalekobieżnego zaliczana do klasy premium. Przy produkcji opony wykorzystano szereg innowacyjnych rozwiązań poprawiających jej osiągi z zakresu poziomu zużycia paliwa, trwałości czy przyczepności. Jedną z takich technologii jest "C. T. D. M." (Comprehensive Tyre Design Method ), która optymalizuje kształt osnowy zależnie do danych warunków pracy.

Technologia "Uni Directional" pozwoliła poprawić wyniki osiągane na mokrej nawierzchni. Odpowiada ona za szybkie usuwanie wody ze środka opony przez co zwiększa się kontakt opony z bieżnikiem. Tak zwane "Tie Bar" czyli łączniki między klockami zapewniają zwiększenie sztywności obwodowej. Ponadto zastosowano takie rozwiązania jak "Groove Fence" - obniżony poziom hałasu oraz "Waved Belt" zwiększona stabilność i trwałość karkasu.

Bridgestone M749 należy do serii opon oznaczonych terminem Ecopia. Jest to przyjazne środowisku ogumienie, które charakteryzuje się głównie mniejszym poziomem zużycia paliwa. Opony są także przystosowane do bieżnikowania, dzięki czemu można wydłużyć ich żywotność.

  Infolinia:

  32 706 10 18