Opony>Artykuły>Opony osobowe>Przygotuj się na zimę - testy opon 205/55r16
Przygotuj się na zimę - testy opon 205/55r16

Przygotuj się na zimę - testy opon 205/55r16

Już teraz przygotuj się na zimę - testy opon 205/55 R16

Po co czekać do końca jesieni, skoro jeszcze dzisiaj można zakupić zimówki w bardzo dobrych cenach. Zobacz, jak wypadł rozmiar opon 205/55 R16 w różnych testach i które z ich są warte Waszej uwagi. Po sprawdzeniu najpopularniejszych rankingów, przygotowaliśmy mocne kandydatury.

Rozmiar opon 205/55 R16 to jeden z najpopularniejszych, który ląduje na autach kompaktowych. Do takich zaliczmy m.in.: Audi A3, Volkswagen Golf, BMW z serii 1 czy Mercedesy A. W testach ADAC, Autozeitung, Autoklub czy ACE stanęło wielu konkurentów, jednakże wybór był wbrew pozorom.. bardzo prosty.

Czym kierować się przy zakupie opon zimowych?

Patrząc na tabele z wynikami, można odnieść wrażenie, że opony nieznacznie się od siebie różniły. Wiele z nich dzieliły miejsca po przecinku, a więc choć zwycięzca może być tylko jeden, to można też kierować się w tym wypadku wyłącznie.. ceną! Jednak zanim dojdziemy do konkretnych modeli, przyjrzyjmy się, jakie najczęściej są kryteria wyboru.

Opona zimowa ma bardzo trudne zadanie przed sobą. Jednocześnie musi spełniać wiele zadań - idealnie zachowywać się na mokrym, odprowadzać błoto pośniegowe, hamować na śliskim i być przyczepna na śniegu. Do tego mieć niskie zużycie paliwa, samej opony, cicho się zachowywać, a jeszcze cena musi być przyjazna dla portfela i współczynnik prędkości. Można to wszystko połączyć? Wydaje się, że po części.. tak!

Najlepsze zimowe na Twoje auto opony w rozmiarze 205/55r16

Zwycięzca może być tylko jeden i jest nim.. Continental CintiWinterContact TS850, który otrzymał najlepsze noty praktycznie we wszystkich kategoriach, a autorzy testów ADAC wystawili ocenę ?chwalebną?. Jednak po piętach depcze mu Yokohama W.drive V905, Goodyear UltraGrip 9, Nokian WR D3, a także Brigestone Blizzak LM-001. Każda z nich jest do kupienia w granicach 260-360 złotych za sztukę. Warto sprawdzić w naszym sklepie, ponieważ mamy większość z nich w super cenach!

  Infolinia:

  32 706 10 18