Opony>Artykuły>Opony osobowe>Dwa komplety felg z oponami ekonomiczne rozwiązanie
Dwa komplety felg z oponami ekonomiczne rozwiązanie

Dwa komplety felg z oponami ekonomiczne rozwiązanie

Dwa komplety felg - czy jest to ekonomiczne rozwiązanie?

Coraz więcej Polaków stawia na sezonowe opony zamiast całorocznych, a tym samym dwa razy w roku staje przed koniecznością zmiany ogumienia. Tutaj pojawiają się podstawowe pytania - czy warto posiadać dwa komplety felg, aby zmieniać całe koła, czy może postawić na jeden komplet i wymieniać same opony? Przyjrzyjmy się wyliczeniom.

Za przykład będzie służyć popularny model opon na felgę o rozmiarze 16 cali. Zwykle wymiana jednej w dużych miastach to koszt około 20 złotych. Tym samym zmiana ogumienia na całe auto wynosi 80 zł - za jednym razem. Mamy takie dwie - a więc rocznie płacimy 180 złotych - jest to najekonomiczniejsza oferta znaleziona w sieci. Naturalnie są serwisy, które wymieniają za 100, 120 czy nawet 150 złotych.

Zakup nowych felg może być ekonomiczny?

Nowe felgi to zróżnicowany koszt. Komplet może kosztować 800 złotych, ale też 2000 - 3000 złotych, wszystko jest uzależnione od producenta, wyglądu czy upodobań samego użytkownika, jednakże i tutaj przyjmujemy uśredniony koszt.

Jak można się domyślać, koła możemy wymienić samodzielnie - pod domem, z zimowych na letnie i z letnich na zimowe. Posiadając dwa komplety, oszczędzamy średnio 180 złotych rocznie. Tak więc nowy komplet felg zwróci nam się.. w 4 lata. Średnio jeździmy jednym autem znacznie dłużej, a wymiana ogumienia w Polsce przypada na 5-6 rok użytkowania lub przy pokonywaniu dużych odległości - nieco szybciej.

Uważa się, że drugi komplet może być ekonomicznym i korzystnym wyjściem - nie tylko ze względu na zwrot inwestycji, ale i zachowanie estetyki samych felg. Ciągła eksploatacja i zmiana ogumienia w jednej, będzie powodować otarcia, pęknięcia czy zarysowania - w końcu opony wymienia się na ciężkich maszynach. Poza tym, jeżeli w końcu nadejdzie czas sprzedaży auta, szybciej znajdziemy kupca, posiadając "dodatki", których nie znajdzie w konkurencyjnych ofertach.

  Infolinia:

  32 706 10 18