Opony>Artykuły>Opony osobowe>Czerwone opony nie są bezpieczne
Czerwone opony nie są bezpieczne

Czerwone opony nie są bezpieczne

Czerwone opony nie są bezpieczne bo oznacza to że opona jest już mocno zużyta .W przyszłości będzie świadczyć o tym czerwony barwnik zawarty w oponie

Określenie czy nasza opona jest zużyta może nastręczać pewnych trudności w określeniu rzeczywistego zużycia bieżnika. Taki oto moment możemy z łatwością przeoczyć . Z pomocą przychodzą nam naukowcy i producenci ogumienia. Nasz problem ma bowiem rozwiązać opona która po zużyciu pewnej ilości bieżnika w mm ma stać się jasnozielona , pomarańczowa a w końcu czerwona .. Dwóch sławnych projektantów ogumienia Gao Fenglin i Zhou Buy wpadli na pomysł aby to głębszych warstw gumy w konstrukcji opony dodać czerwonego barwnika. Ogólnie przyjęli oni że opona nadaje się do użytku maksymalnie do 20tys km . I od tego poziomu nasilenie i natężenie koloru na oponie by rosło stając się coraz to bardziej czerwone . Dzięki czemu nie musielibyśmy jako użytkownicy pamiętać o naszych oponach, które z czasem same by o sobie by przypomniały. Projektanci twierdzą że pomysł na który wpadli wynika z coraz to większych potrzeb bezpieczeństwa na drodze. Czerwone opony mobilizowałby kierowców do dbania o swoje ogumienie, bo kto chciałby się poruszać na czerwonych oponach. Chociaż i tacy się pewnie znajdą.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.