Opony>Artykuły>Opony osobowe>7 lat gwarancji na opony z grupy Continental
7 lat gwarancji na opony z grupy Continental

7 lat gwarancji na opony z grupy Continental

Gwarancja opony Continental

Continental jest jedną z wiodących marek opon na rynku. Nic zatem dziwnego, że firma zdecydowała się wprowadzić jedną z najdłuższych gwarancji na ogumienie do samochodów osobowych oraz dostawczych. Wydłużona gwarancja na opony Continental została wprowadzona 1 stycznia 2020 roku i obejmuje 7 lat od daty zakupu.

Jak korzystać z 7-letniej gwarancji?

Żeby skorzystać z 7-letniej gwarancji, należy przede wszystkim zachować dowód zakupu oraz kartę gwarancyjną dołączoną do kupowanego ogumienia. W karcie gwarancyjnej znajdują się informacje takie jak marka, data zakupu, numer DOT opony oraz jej rozmiar, rodzaj bieżnika oraz podpis sprzedającego i pieczęć sklepu. Gwarancja obejmuje wyłącznie wady, które powstały na produkcie w związku z jego konstrukcją, materiałem lub wykonaniem.

Nie obejmuje natomiast:

  • produktów, które były naprawiane, nie licząc napraw, których dokonywał producent w oponach bieżnikowanych

  • opon, nieposiadających europejskiej homologacji

  • ogumienia, które miało nacinany bieżnik

  • z usuniętym lub uszkodzonym numerem DOT, fabrycznym i/lub datą produkcji w sposób uniemożliwiający ich odczytanie.

Kto może skorzystać z wydłużonej gwarancji?

Żeby móc skorzystać z wydłużonej gwarancji należy sprawdzić, czy opona nie jest starsza niż 10 lat od daty produkcji. Taka informacja jest zawarta w numerze DOT każdej sztuki ogumienia. Gwarancją zostały objęte opony zakupione po dacie 01.01.2020 na terenie Polski. Korzystać z niej mogą użytkownicy opon do samochodów osobowych i dostawczych. Konsumenci korzystający z motorów, opon specjalistycznych oraz ciężarowych nie muszą jednak czuć się pokrzywdzeni, ponieważ im producent zapewnia aż 60 miesięcy gwarancji. Chociaż jest to krótszy okres czasu niż 7 lat, uwzględnione w tym przypadku zostały specjalne warunki, w jakich korzysta się z tych rodzajów opon. Gwarancję rozpatrują autoryzowane punkty POG.

Pliki do pobrania

Zachęcamy do wybierania opon Continental z oferty Hurtopony oraz do korzystania z przedłużonej gwarancji producenta.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.